Čištění podlah

Pod pojmem čištění podlah si každý z nás může představit něco jiného. Základní definicí však zůstává, že se jedná o pravidelný úklid a údržbu všech typů podlahových krytin v interiérech i exteriérech. Každý typ podlahové krytiny vyžaduje specifický čisticí prostředek a přístup pro svou údržbu. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. jsme připraveni našim klientům pomoci s výběrem vhodného přípravku a postupu pro provádění vhodného čištění podlah.

Použitím nevhodných přípravků či postupů můžete trvale poškodit podlahy nebo výrazně zkrátit její životnost.

Čištění podlah v interiérech budov můžeme obecně rozdělit podle systému užívání těchto ploch na:

Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov
Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů
Čištění podlah - Úklid podlah v bytech

Čištění podlah - Úklid firem a komerčních prostor a úklid veřejných budov

Čištění podlah v komerčních prostorách jejich majitelé obvykle zajišťují prostřednictvím specializovaných úklidových firem nebo svých zaměstnanců. Ve firmách a úřadech se většinou setkáváme s takzvanými tvrdými podlahovinami, jakými jsou dlažby, lité podlahy, kamenné dlažby a PVC podlahy nebo vinylové podlahy. V těchto, obvykle velkých prostorách, se uplatňuje nejlépe strojové čištění podlah. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. doporučuje Bona Deep Clean systém.

Ve veřejných budovách se kromě tvrdých podlahovin setkáváme také s podlahami dřevěnými, někde dokonce s vysoce zátěžovými laminátovými plovoucími a s koberci. Na těchto pochozích plochách se osvědčuje nejen strojní čištění podlah, ale také jejich klasická údržba. Specializované úklidové firmy většinou zvolí pro úklid podlah univerzální čisticí prostředky, které nejsou vždy vhodné pro daný povrch podlahové krytiny.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. umí nabídnout firmám i vlastníkům a provozovatelům komerčních prostor a správcům veřejných budov, kteří řeší čištění podlah vlastními silami, zpracování komplexní nabídky vhodných čisticích prostředků na strojové i ruční čištění podlah, čištění obchodních, skladových a průmyslových podlah, i na údržbu podlah ve firmách a veřejných budovách.

Čištění podlah - Úklid společných prostor bytových domů

Obvykle si správci bytových domů a SVJ prostřednictvím úklidových firem nebo vlastními silami zajišťují údržbu společných prostor. V těchto prostorách jsou na podlahách zpravidla PVC, slinuté dlažby nebo lité podlahy. Každá z těchto krytin vyžaduje pro čištění podlah jiný přípravek. Také pro tyto prostory dokáže naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. připravit a nabídnout vhodný údržbový program a údržbu podlah společných prostor podle přání zákazníka zrealizovat

Čištění podlahy - Úklid podlah v bytech

Úklid bytů si ve většině případů řeší majitelé a uživatelé bytů sami. Používají při něm prostředky, které znají z vlastní zkušenosti nebo které jim doporučí přátelé, nebo takové, na které byli upozorněni prostřednictvím reklam. I v těchto případech platí pravidlo, že ne každý čisticí prostředek je vhodný pro čištění podlah každého typu. V bytových prostorách se setkáváme s nejširší škálou podlahovin.

Čištění podlah lakovaných a olejovaných je choulostivou záležitostí a ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám s tím dokážeme pomoci.

V bytech se setkáváme s klasickými podlahami ze dřeva, v lakovaném nebo olejovaném provedení a lakovanými korkovými podlahami. Dalšími klasickými podlahovými krytinami jsou laminátové podlahy, koberce, PVC a dlažby. Z novějších materiálů řešíme údržbu vinylových podlah nebo podlah z přírodního linolea. Pro domácí použití umí společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout právě Vám, našim zákazníkům, vhodné čisticí prostředky na čištění podlah v bytech.

Čištění podlah od Podlahy Praha

Tak zvané tvrdé podlahoviny, mezi které řadíme dlažby, laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy, PVC a podobně, ošetřujeme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené. Takové prostředky na čištění podlah vyrábí například společnost BONA, jejíž patentovaný systém Bona spray mop je zajímavým systémem pro běžnou údržbu podlah. Dalšími osvědčenými výrobci jsou společnosti Dr. Schütz, WOCA a FORBO a jejich řady produktů na úklid a údržbu podlah.

BONA Spray mop je pro čištění podlah dřevěných a korkových lakovaných také vhodnou variantou údržby. Na čištění lakovaných povrchů použijeme čisticí prostředek od stejného výrobce, který je na ně určený. Pokud máte doma olejované dřevěné podlahy, musíte zvolit na úklid vhodné prostředky např. od společnosti WOCA, OSMO, BONA nebo Dr. Schütz, které jsou k olejovaným podlahám šetrné.

Výrobce přírodního linolea Marmoleum, společnost FORBO, na čištění podlah Marmoleum vyvinul prostředek Monel. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám dokážeme tento údržbový prostředek nabídnout.

Koberce udržujeme především suchou cestou luxováním. V případě potřeby dokážeme nabídnout prostředky na čištění skvrn na textilních podlahovinách mokrou cestou.

Při výběru prostředků na čištění podlah v exteriérech (na balkonech, terasách a lodžiích) musíme vždy přihlédnout k materiálu, ze kterého je zbudována pochozí plocha. Přírodní materiály udržujeme přípravkem, který není agresivní a nenarušuje jejich povrchovou strukturu. Vhodné čističe vyrábí společnost OSMO, WOCA a BONA. Při řešení vhodného prostředku na čištění podlah dřevěných venkovních teras vybírejte s přihlédnutím k druhu dřeva, z něhož je terasa zbudována.

Čištění podlah a kompletní údržba podlah je nejlépe prezentována na webu Renovace podlah Praha

Nabízíme i renovace podlah a renovace parket

Mimo tento web prezentujeme renovace podlah i na těchto webech: