Vinylové podlahy Fatra Click pokládka

Plovoucí vinylová podlaha Fatra Click - spojení designu, elegance a kvality!

Potřebujte vyřešit pokládku vinylové podlahy Fatra Click? Její pokládka není náročná, avšak pokud si nejste jisti a máte pochybnosti o tom, zda to zvládnete, odborníci z firmy Podlahy Praha, vám dokážou rychle pomoci a to i s garantovanou zárukou.

Pokládka vinylové podlahy Fatra Click

Díky jedinečnému spojovacímu systému Uniclic může pokládka vinylové podlahy Fatra Click u vás proběhnout velmi snadno a rychle. Pokládka probíhá podle předem jasně stanoveného a dohodnutého postupu.

pokládce vinylové podlahy Fatra Click potřebujeme běžné nástroje jako pro instalaci jiných plovoucích podlah – kladivo, pilu, tužku, měřidlo, instalační soupravu Fatra Click (dorážedlo, klínky nebo podložky a příklepový blok Uniclic, PE folie - izolace proti vlhkosti, lepicí pásku, soupravu pro údržbu). K dosažení čistého řezu při řezání desek používáme přímočarou pilu, ruční pilku a pákové nůžky.

Pokládka fatraclick - zásady

Hlavní zásady při pokládce vinylové podlahy Fatra Click:

 1. Díky systému Uniclic probíhá pokládka vinylové podlahy Fatra Click bez lepidla. Po podlaze můžete chodit během pokládky a ihned po ní.
 2. Před pokládkou vždy zkontrolujeme, zda odpovídá objednané číslo dekoru, zda kartony a jednotlivé desky nejsou poškozeny.
 3. Dále před pokládkou vinylové podlahy Fatra Click jednotlivé desky ze všech balení vždy promícháme jako karty, čímž dosáhneme toho, že se různé odstíny a zabarvení budou vyskytovat pouze nahodile. Tím dosáhneme po dokončení pokládky přirozeného vzhledu podlahy.
 4. Všechny desky před pokládkou i během ní kontrolujeme za denního světla, abychom tak vyloučili možnost pokládky vadné nebo poškozené desky.
 5. Je-li to možné, snažíme se, aby pokládka vinylové podlahy Fatra Click proběhla rovnoběžně ve směru, kterým světlo vstupuje do místnosti. Optimální podmínky pro pokládku je teplota 18 °C až 22°C a relativní vlhkost 50 % až 60 %.
 6. Před samotnou pokládkou necháváme desky aklimatizovat po dobu 48 hodin v uzavřeném obalu při normální pokojové teplotě ve středu místnosti, kde se bude podlaha pokládat.
 7. Vlhkost místností, kde bude vinylová podlaha Fatra Click položena, se může v průběhu roku měnit. Proto je nezbytné, aby se krytina mohla rozpínat a smršťovat.
  Z tohoto důvodu při pokládce necháváme u všech okrajů podlahy, okolo trubek, prahů, pod dveřmi a kolem veškerých pevných nepohyblivých předmětů (větrací otvory v podlaze, kuchyňské kouty atd.) dilatační spáru o minimální velikosti 8 až 10 mm.
 8. Ve velkých místnostech musí být při pokládce vinylové podlahy dilatační spáry každých 13 metrů na šířku i na délku.
 9. Koncové spoje desek Fatra Click ve dvou řadách po sobě nikdy nenecháváme v jedné linii. Dbáme na to, aby spoje byly v ploše rovnoměrně rozmístěny a aby byly od sebe vzdáleny nejméně 10 cm.

Pokládka fatra click – příprava - velice důležité!!!:

 • podklad musí být rovný. Jakoukoliv nerovnost větší než 2 mm na délku 1 m se musíme vyhladit.
 • podklad musí být čistý a vyschlý
 • je-li nainstalováno podlahové topení, teplota podkladu nesmí přesáhnout 28 °C
 • před pokládkou vinylové podlahy FatraClic musíme sejmout veškeré krytiny propouštějící vlhkost (koberec, filc atd.). Krytiny nepropouštějící vlhkost (PVC, linoleum, atd.) odstraňovat nemusíme.

Ochrana proti vlhkosti:

 • všechny typy anorganických podkladových potěrů vyžadují izolaci proti vlhkosti, proto používáme vhodné PE folie s minimální tloušťkou 0,2 mm. Při aplikaci v přízemí a suterénu dáváme dvě vrstvy PE folie položené křížem, pro lepší ochranu proti vlhkosti.

Instalace na podlahové topení:

 • u vinylové podlahy Fatra Clic je možná také pokládka i na systém podlahového vytápění
 • před pokládkou vinylové podlahy Fatra Clic musí být podlahové vytápění v provozu po dobu 10 dnů při teplotě 25 °C až 30 °C, pro zajištění dostatečného vysušení vlhkosti podkladu
 • při instalaci nesmí teplota povrchu překročit 18°C a musí být držena na této úrovni 3 dny po ukončení pokládky

Zajímavé tipy:

 • plovoucí vinylovou podlahu FatraClick nakupujte s minimálně 10% rezervou oproti naměřeným hodnotám
 • při výrazném vzorku podlahy si nejdříve položte podlahu nejprve na zkoušku bez montáže, abyste viděli, jak bude daný vzor ve finále vypadat

Pokládka fatraclick - Poradíme vám s výběrem

Ve vzorkovně firmy Podlahy Praha vám vyškolení prodejci vinylovou podlahu FatraClick představí, ukážou vzorky jednotlivých dekorů a nabídnou kompletní služby od dodání zboží až po pokládku.

Hledáte-li podlahu, která splňuje aktuální designové trendy, je kvalitní, odolná proti opotřebení a špíně, nenáročná na údržbu, je pro vás nejlepší volba plovoucí vinylová podlaha FatraClick.

Pokládka fatra click - základní informace o podlaze

Tato nová podlahová krytina vyhovuje vysokým nárokům na elegantní design a zároveň plní veškeré požadavky na praktičnost. Design je inspirován dřevinami z celého světa. Výrobcem vinylové podlahy Fatra Click je od dubna 2011 český zpracovatel plastů, firma Fatra a.s.

Díky své konstrukci má vinylová podlaha FatraClick řadu vynikajících vlastností. Jednou z nich je systém spojování jednotlivých dílů patentovanými zámky UNICLIC. Tím je zajištěna rychlá a čistá pokládka. Při pokládce nevyžaduje jakékoli další podložné vrstvy. Pokládka vinylové podlahy FatraClick je snadná a čistá, ušetří se náklady na materiál a práci spojenou s pokládkou.

Desky vinylové podlahy FatraClick jsou vyráběny v rozměrech 230 x 1.235 mm (305 x 915 mm) a lze je v podstatě umístit do všech prostor.

Tato plovoucí vinylová podlaha FatraClick je složena ze tří vrstev. Základ tvoří HDF deska o síle 6,8 mm. Má zvýšenou odolnost proti vlhkosti a je opatřena zvukově izolační vrstvou korku. Vrchní část vinylové podlahy FatraClick je tvořena z PVC materiálu zajišťující snadnou údržbu a tepelný komfort a je opatřena velkoformátovým tiskem s elegantními vzory dřeva s PUR úpravou. Nášlapná vrstva má sílu 0,4 mm.

Díky této třívrstvé konstrukci má vinylová podlaha FatraClick výborné zvukově izolační vlastnosti. Výsledný pocit při došlapu na je mnohem příjemnější a přirozenější než u laminátových podlah.

Mezi další klady vinylové podlahy Fatra Click patří vysoká protiskluznost, výborné tepelně-izolační vlastnosti, odolnost proti oděru, pružnost a také antistatická úprava vhodná pro alergiky. V porovnání s ostatními přírodními materiály (např. dřevěnou podlahou) je teplejší a vhodná i pro pokládku s podlahovým topením. Bez problémů ji lze použít do bytů i do prostor s náročnějším provozem, kanceláří, restaurací, hotelů i obchodů.

Všechny nabízené dekory napodobují věrně přírodní materiály nejen na pohled, ale i na dotek. Všechny dekory lze vzájemně kombinovat, je možné je použít všech typů interiérů, do velkých i malých prostor, do klasických či moderních interiérů.

Plovoucí vinylová podlaha FatraClick je komfortní, stylová, krásná s dlouhou životností. Zaujme, vypadá dobře a pokročilá technologie výroby je zárukou dobré kvality.

Plovoucí vinylová podlaha FatraClick se zárukou 10 let!

Pokládka fatraclick - výhody podlahy

Výhody plovoucí vinylové podlahy Fatra Click pro konečné zákazníky:

 • patentovaný způsob pokládky vinylové podlahy Fatra Click bez lepidla pomocí zámkového systému Uniclic
 • maximální životnost vinylové podlahy se zárukou 10 let
 • možnost pokládky na podlahové topení a rychlý přenos tepla
 • odolnost při pádu předmětů nebo poškrábání např. pejsky
 • zvýšená odolnost proti špinění a běžným chemikáliím
 • dokonalý design imitující dřevěné podlahy
 • moderní a designový vzhled
 • jednoduchá a rychlá údržba vysáváním nebo setřením mopem
 • výborné zvukové a tepelné izolační vlastnosti
 • antibakteriální a antistatická povrchová úprava
 • vysoká životnost a odolnost proti oděru
 • vysoká protiskluznost a komfort chůze
 • lehká opravitelnost (lze vyměnit pouze poškozený dílec)
 • odolnost proti vlhku a vodě

Výhody plovoucí vinylové podlahy FatraClick pro podlaháře:

 • Snadná a čistá pokládka vinylové podlahy FatraClick pomocí zámkového systému Uniclic
 • Montáž možná za vyšší vlhkosti podlahy
 • Montáž vcelku
 • Široká obchodní síť
 • Technické parametry výrobku
 • Český výrobce - záruka kvality a servisu

Nabízíme i renovace podlah a renovace parket

Mimo tento web prezentujeme renovace podlah i na těchto webech: