Venkovní terasa

Venkovní terasa dřevoplastová kompozitová WPC, dřevěná, dlážděná, kamenná nebo betonová, to jsou varianty pochozích zpevněných exteriérových ploch. Tyto plochy jsou součástí bytových i komerčních budov. Jako všechny ostatní stavby, má kvalitní venkovní terasa na počátku řešení do detailu propracovaný plán. Tento plán neřeší pouze umístění a výběr materiálu, ale také její návaznost na budovu, schody, bazén, zahradu a další prvky stávající architektury. Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. umíme klientům zpracovat návrh tak, aby jejich nová venkovní terasa fungovala přesně podle jejich představ.

Venkovní terasa - stanovíme systém montáže.

Venkovní terasa, její výběr a řešení, je pro společnost Podlahy Praha s.r.o., vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem, obvykle snadnou záležitostí. Umíme zbudovat pochozí venkovní plochy jak u rodinných domů i bytů, tak také zároveň realizujeme terasy u komerčních staveb. Materiály, používané na plochy teras, prezentujeme našim zákazníkům v podlahovém studiu na reálných vzorcích. Pro konkrétního zájemce, podle jeho představ, řešíme výběr, kontrolu podkladů, zaměření, skladbu i detaily tak, aby jeho nová venkovní terasa byla jedinečná. Bezplatné zpracování cenové nabídky našim klientům je pro nás samozřejmostí.

Venkovní terasa - výběr deckingu a profesionální realizace montáže

Plánování exteriérové zpevněné plochy není jen otázkou výběru pochozího materiálu, je souhrnem celého spektra požadavků a hledisek. Těmi, které nesmíte podcenit, jsou rozměry, které bude mít venkovní terasa, její uspořádání, tvar, velikost a vazba na budovu a okolí. Venkovní terasy, které jsou řešeny jako nedílné součásti novostaveb domů, je nutno řešit jako celek se stavbami budov. Pouze tak mohou tvořit harmonický stavební celek.

Pokud je venkovní terasa zastřešena částečné nebo nad celou plochou s navázáním na konstrukci domu, je potřeba vypracovat společný projekt pro budovu i terasu.

Není výjimkou, že se majitel staršího domu rozhodne pro stavbu venkovní zpevněné plochy dodatečně. Tato venkovní terasa nesmí svým řešením narušit konstrukci stávající budovy. Pokud si majitel nemůže dovolit vyřešit novou terasu jako celek z finančních důvodů, je pro něj lepší volit menší rozměr užitné plochy nebo její řešení odložit na příznivější dobu. Nedoporučujeme šetřit na profesionální montáži nebo použitém materiálu.

Velkoryse řešená venkovní terasa vhodně doplní velký dům s prostornými místnostmi a francouzskými okny

Většina našich klientů požaduje, aby jeho venkovní terasa byla řešena v provedení masivních dřevěných prken v různých provedeních. Protože tento zájem neustále stoupá, rozhodli jsme ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. pro specializaci na dřevěné terasy, jejich prodej a instalaci. Výběr dřevin, který řešíme s individuálně se zákazníky podle vzorků v našem podlahovém studiu, se odvíjí od ceny materiálů nebo od dřevin, které jsou pohledově přiznány na dotčené stavbě.

Dřevěná venkovní terasa lze dělit podle použitého materiálu na:

  • Venkovní terasa z jehličnatých dřevin
  • Venkovní terasa z exotických dřevin
  • Venkovní terasa z tepelně upraveného dřeva Thermowood

Venkovní terasa z jehličnatých dřevin

Venkovní terasa z pochozích terasových prken jehličnatých stromů je volbou klientů, kteří mají tyto dřeviny přiznané na fasádě domu, ve štítě nebo na pergole. Cena dřeviny bývá dalším důvodem k této volbě. Výběr může být také požadavkem na splynutí s přírodou v okolí stavby. Všechny jehličnany však nemůžeme pro stavbu venkovní terasy doporučit. Je nutno vybrat odolnější a houževnatější druhy, jako jsou Sibiřský Modřín, Slezský Modřín, Douglaska a Borovice stepní.

Venkovní terasa z exotických dřevin

Nejoblíbenějšími přírodními materiály, které naši klienti volí na pochozí plochy teras, jsou exotické dřeviny. Předností těchto dřevin jsou jejich tvrdost, hustota, odolnost a stabilita. Tyto vlastnosti zaručují, že venkovní terasa z exotických dřevin je odolnější proti povětrnostním vlivům, škůdcům a hnilobě. Velké oblibě se mezi exotickými dřevinami těší Teak, Merbau, Ipe a Cumaru. Jsou to však materiály cenově náročné.

Massaranduba, Badi, Bangkirai nebo Kempas jsou zástupci exotických dřevin ve střední cenové kategorii. Profesionálové naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám dokážou nabídnout komplexní zpracování nabídky na prodej, dodání a montáž teras z exotického dřeva. Našim zákazníkům nabízíme řešení venkovní terasy od návrhu, přes úpravu podkladu, výběr dřeviny a rozměrů terasových prken, nabídku povrchového profilování a typu montáže, až po následné čištění a údržbu, které bude vyžadovat Vaše nová venkovní terasa.

Venkovní terasa z tepelně upraveného dřeva Thermowood

Finančně dostupnější, oblíbenou alternativou posledních let, mezi levnými jehličnatými a cenově náročnějšími tvrdými exotickými dřevinami, je venkovní terasa z tepelně opracovaného dřeva evropských jehličnatých nebo listnatých stromů. Tato varianta je známá pod obchodním názvem Thermowood. Tento proces tepelného zpracování dřeva v rozmezí 160°C – 215°C, zajistí změnu fyzikálních vlastností a vnitřní struktury měkkých dřevin. S výběrem deckingu v provedení Thermowood Vám u nás, v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 rádi pomůžeme.

Podlahy Praha, s.r.o., Vám představí jak by mohla dřevěná venkovní terasa vypadat

Také by vás mohli zajímat stránky broušení dřevěných podlahRenovace parket či Broušení parket.